Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Wskazówki dotyczące redukcji zadłużenia

Wskazówki dotyczące redukcji zadłużenia

Możesz wyjść z długów, zmieniając kilka nawyków. Oto dziesięć sposobów, w jaki możesz zmniejszyć swój dług:

Opracuj budżet, aby śledzić swoje wydatki

Budżet może pomóc monitorować, ile zarabiasz i wydajesz, i na co wydajesz pieniądze. Bycie bardziej świadomym swoich dochodów i wydatków może pomóc Ci wyeliminować lub zmniejszyć niepotrzebne koszty.

Nie bierz na siebie więcej długów

Pracuj nad spłatą obecnego zadłużenia, zanim dodasz nowe. Unikaj niepotrzebnych zakupów. Zwiększanie długu poprzez robienie niepotrzebnych zakupów, gdy masz jeszcze dług do spłacenia, utrudni zarządzanie długiem.

Płać rachunki w całości i na czas

Płacenie rachunków w całości i na czas pozwoli Ci uniknąć wysokich stóp procentowych i opłat za zwłokę. Jeśli nie jesteś w stanie dokonywać pełnych płatności, staraj się płacić więcej niż minimum, aby uniknąć większych odsetek i opłat.

Dokładnie sprawdzaj swoje rachunki

Kiedy otrzymujesz rachunki i wyciągi, upewnij się, że są one dokładne, a Twoje stawki pozostają takie same. Jeśli są błędy lub oprocentowanie wzrosło bez żadnego wyjaśnienia, zadzwoń do swojego pożyczkodawcy, aby wprowadzić odpowiednie zmiany.

W pierwszej kolejności spłacaj wysoko oprocentowane długi

Jeśli masz wiele rachunków do zapłacenia, spłacenie najpierw długów o najwyższym oprocentowaniu i opłatach zmniejszy sumę pieniędzy, którą jesteś winien na dłuższą metę.

Zmniejsz liczbę posiadanych kart kredytowych

Rozważ posiadanie tylko kilku kart kredytowych, aby zarządzać swoim długiem. Upewnij się, że mają one najniższe dostępne oprocentowanie.

Szukaj najlepszego oprocentowania przy konsolidacji swoich długów

Uzyskując kredyt konsolidacyjny w banku lub unii kredytowej, możesz łatwiej zarządzać swoimi długami, ponieważ dokonujesz tylko jednej płatności na rzecz banku lub unii kredytowej, a nie kilku płatności na rzecz wszystkich swoich obecnych kredytodawców. Często bank lub unia kredytowa może zaoferować Ci niższe oprocentowanie niż oprocentowanie pożyczek, które posiadasz, więc rozejrzyj się za najlepszą stawką przed konsolidacją.

Skontaktuj się z wierzycielami w sprawie planów spłat

Porozmawiaj bezpośrednio z firmami, którym jesteś winien pieniądze, zachęca https://splatapozyczek.pl/. Mogą one być skłonne do ustalenia harmonogramu spłat, który będzie bardziej realistyczny dla Twojego budżetu i zmniejszy miesięczne płatności.

Porozmawiaj z doradcami kredytowymi

Jeśli potrzebujesz pomocy w opracowaniu planu spłaty zadłużenia, rozważ możliwość porozmawiania z doradcą kredytowym. Uważaj na doradców, którzy twierdzą, że mogą spłacić cały dług szybko z jednej niskiej opłaty, ponieważ może to być oszustwo.

Zachowaj czujność

Po zredukowaniu lub spłaceniu salda, pamiętaj, aby zabezpieczyć się przed ponownym zadłużeniem. Rozważ wycofanie się z kart kredytowych i używanie zamiast nich kart debetowych lub gotówki.

Debet na podstawowe rzeczy, takie jak żywność i artykuły spożywcze

Musimy jeść i kupować żywność, czy to robiąc zakupy w sklepie spożywczym, czy zamawiając na przykład na miejscu. Jedzenie jest koniecznością, ale to, jak je kupujesz, może złamać Twój budżet. Podobnie jak w przypadku Amazona i innych sprzedawców internetowych, korzystanie z karty debetowej w przypadku usług dostawy żywności (takich jak zakupy spożywcze lub jedzenie na wynos) pomaga ograniczyć niepotrzebne wydatki. Wiesz, że pieniądze przepadły, gdy tylko potwierdzisz zamówienie, unikaj tego, jak radzi https://splatapozyczek.pl/.

Aby jeszcze bardziej kontrolować swoje wydatki, spróbuj użyć swojej karty debetowej, aby uzyskać dostęp do gotówki na zakupy spożywcze. Wybierz, ile chcesz wziąć na wynos i przynieś tylko tę kwotę do sklepu – wszystkie inne formy płatności trzymaj w domu. Taka praktyka zmusza Cię do zwracania uwagi na ceny i negocjowania tego, co chcesz kupić, co pomoże Ci oprzeć się pokusie. Jest to jednak pewien kompromis; poświęcasz wygodę, ale możesz uniknąć długów i ograniczyć nadmiar wydatków.

Materiał partnera

Udostępnij