Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Montaż instalacji teletechnicznych – dlaczego warto?

Montaż instalacji teletechnicznych – dlaczego warto?

Rosnące zainteresowanie nieruchomościami o znaczeniu komercyjnym przekłada się na coraz większy popyt na różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i nadzoru. Odpowiednio zaplanowane i zarządzane instalacje teletechniczne wpływają zarówno na większy komfort i lepszą organizację pracy na terenie budynku, jak i wszelkie aspekty bezpieczeństwa – w tym ochrony mienia. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Zobacz nasz dzisiejszy artykuł!

Instalacje teletechniczne – definicja

Praktycznie każde przedsiębiorstwo wynajmujące przestrzeń biurową lub przemysłową w budynku potrzebuje mniej lub bardziej rozbudowaną infrastrukturę teletechniczną. Tego typu instalacje pozwalają zwiększyć poziom nadzoru i kontroli nad wieloma procesami w firmie. Tym samym wpływają na lepszą jakość i organizację pracy, większe poczucie bezpieczeństwa pracowników i osób odwiedzających obiekt. Dodatkowo istnieją restrykcyjne aspekty przepisów przeciwpożarowych, które powinny być surowo przestrzegane w każdym miejscu pracy.

Systemy instalacji teletechnicznych to m.in.: 

  • Systemy nadzoru wizyjnego, kamery ochrony (CCTV);

  • Systemy alarmowe z uwzględnieniem klas bezpieczeństwa (Grade 1-4);

  • Systemy detekcji i przeciwdziałania pożarom;

  • Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO);

  • Systemy kontroli dostępu (KD);

  • Systemy rejestracji czasu pracy (RCP);

  • Kontrolowane strefy pożarowe.

Obecnie większość tych systemów działa w sposób zintegrowany, przez co zarządzanie wieloma elementami bezpieczeństwa i nadzoru, może być realizowane z jednego miejsca.

Właśnie takie inteligentne rozwiązania dla biznesu dostępne są na stronie: https://serwis-techniczny.impel.pl/instalacje-teletechniczne/

Od czego zaczyna się projektowanie instalacji teletechnicznych?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac montażowych, trzeba dobrze poznać oczekiwania klienta biznesowego, które mogą różnić się w zależności od specyfiki i branży przedsiębiorstwa, a także kierunku rozwoju firmy. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze uwarunkowania architektoniczne budynku oraz terenu, a także obowiązujące przepisy prawa – w tym wymogi przeciwpożarowe. Dopiero wtedy można przystąpić do wyceny i projektowania kompleksowych systemów teletechnicznych na obszarze nieruchomości.

Jak wygląda montaż instalacji teletechnicznych?

Po dokładnej analizie potrzeb klienta i wszystkich pozostałych wymogów organizacyjno-prawnych, należy najpierw wykonać projekt. Kolejny krok tego procesu to
fizyczny montaż wszystkich podzespołów wchodzących w skład poszczególnych systemów teletechnicznych. Wygodnym rozwiązaniem będzie z pewnością to, że większość tego typu systemów pracuje w trybie bezprzewodowym. To sprawia, że montaż i ewentualny serwis urządzeń są szybkie i nieinwazyjne.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne systemy teletechniczne?

Kontrola i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na dużych obszarach wewnątrz budynków może być dużym wyzwaniem. Warto postawić na inteligentne i nowoczesne instalacje teletechniczne. Wpływają one korzystnie na organizację i bezpieczeństwo miejsca pracy, zarówno w odniesieniu do pracowników obiektu, jak i przebywających na jego terenie gosci(np. klientów, kontrahentów).

Udostępnij