Scada hmi ifix jest rodzajem oprogramowania systemowego, które umożliwia pracownikom skorzystać z systemu z graficznym dostępem do interfejsu użytkownika. Możemy w nim znaleźć wydajność podłączonych do systemu urządzeń oraz możliwość wydawania zdalnych poleceń za pośrednictwem aparatury. System scada hmi jest kompatybilny ze zdalnymi ekranami komputerów oraz urządzeń mobilnych. Jedyne czego potrzeba, aby go wykorzystać to stały dostęp do internetu i przeglądarka. Systemy scada mają za zadanie ułatwić przeglądanie aktualnego stanu pracy.
Scentralizowany widok na wszystkie procesy sprawia, że operatorzy mają świadomość tego, jak radzi sobie każde z urządzeń, które zostało podpięte do systemu. Oprogramowanie ifix dzięki kompatybilności ze sprzętem mobilnym umożliwia operatorom kontrolę procesów pracowniczych z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie.
W jaki sposób działają te systemy?
Systemy ifix zbierają na bieżąco dane z wielu urządzeń sterujących równocześnie. Zazwyczaj są podłączone do przepływomierzy i regulatorów temperatury w miejscu pracy. HMI pozwala operatorowi zobaczyć, co dzieje się w zakładzie pracy w czasie rzeczywistym. Może to robić na urządzeniach mobilnych, znajdując się z daleka od miejsca pracy. Na podstawie zebranych informacji pracownik może podejmować zdalne decyzje dotyczące kontroli lub ustawień maszyny.
Warto zaznaczyć, że operowanie oprogramowaniem scada hmi nie należy do najprostszych. Dlatego warto zafundować pracownikom firmy szkolenie ifix, na których dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać pełen potencjał systemu.
Systemy scada hmi pomagają jednak nie tylko w monitorowaniu sytuacji, ale także w analizowaniu danych historycznych. Można je połączyć z historią danych urządzeń. Zapis historyczny pozwala systemowi na bieżąco porównywać wyniki, dzięki czemu wiemy, które ustawienia maszyny pozwalają zaliczyć progres. Dzięki temu firmy tworzą wysokowydajne środowisko pracy nastawione na rozwój.
Systemy scada hmi ifix zmniejszają czas niezbędny na nawigację systemową nawet o 80%. Przyspieszają rozwój firmy i skracają identyfikowanie krytycznych danych.
Użycie oprogramowania w praktyce
Istnieje wiele zastosowań dla tego produktu. Możemy za pomocą systemu:
- Wizualizować dane;
- Sterować procesami technologicznymi z dużych odległości;
- Nadzorować wyniki;
- Uruchamiać alarmy.
Do jakich procesów są wykorzystywane te systemy? Głównie w pracach przemysłowych, takich jak na przykład wytwarzanie energii, uzdatnianie wody, obsługa maszyn z ropą naftową lub rurociągów gazowych.