Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Magazyny w Polsce: regiony zyskujące na znaczeniu

Magazyny w Polsce: regiony zyskujące na znaczeniu

Regiony kluczowe w Polsce dla branży magazynowej to Warszawa i Łódź, ale inne miasta także cieszą się dużą popularnością – jak m.in. Katowice czy Wrocław. Wiele miast nie miało jednak pod tym względem większego znaczenia, a obecnie je zyskują – jak m.in. Rzeszów.

Na terenie całej Polski powstają magazyny, hale produkcyjne i nowoczesne parki logistyczne, które cieszą się coraz większą popularnością – m.in. w Łodzi, Katowicach, Wrocławiu czy Poznaniu. Inwestorzy polscy i krajowi interesują się różnymi terenami – powstają m.in. hale produkcyjne w Rzeszowie czy magazyny pod Białymstokiem. Przyjrzyjmy się wybranym lokalizacjom – mniej i bardziej popularnym.

Wrocław – jedno z najważniejszych miast

Wrocław to jedno z najważniejszych miast dla turystyki polskiej, ale także pod względem logistycznym i ekonomicznym. Posiada wiele zalet – jak lokalizacja, dostęp do wykwalifikowanej kadry i znakomite połączenia komunikacyjne – Autostradowa Obwodnica Wrocławia (A8), droga krajowa S8 (odcinek E67), węzeł A4 (Berlin-Wrocław-Kraków), stacja kolejowa o znaczeniu dla całego kraju, a także lotnisko Wrocław-Strachowice.

Katowice – dogodna lokalizacja

Górny Śląsk także zyskuje rosnącą popularność. Magazyny w tym regionie to ponad 3 mln mkw. pow. w obiektach klasy A. Ma szansę stać się kluczowym ośrodkiem dystrybucyjnym ze względu na świetną lokalizację i dogodne połączenia komunikacyjne. Tereny na Górnym Śląsku, przede wszystkim w Katowicach oraz okolicy, coraz bardziej interesują inwestorów i przedsiębiorców.

Mniej popularne regiony zyskują na popularności

A może warto postawić na magazyny w Rzeszowie? Ich potencjał produkcyjny i logistyczny jest duży. Zainteresowanie budzą również okolice Lublina i Zielonej Góry czy Szczecina. Branża magazynowa i logistyczna rozwija się w całym kraju.

Przykładem może być nowy terminal DB Schenker w południowo-wschodniej Polsce. Na działce o powierzchni 4,4 hektara, na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, zrealizowano obiekt zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Towary klientów prowadzących na tych terenach biznes są obsługiwane w tym nowoczesnym terminalu przeładunkowym. Oferuje aż 5400 m kw. powierzchni operacyjnej i około kilkaset m kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Za realizację obiektu odpowiadała firma Panattoni, jak również przy innych inwestycjach tego operatora. Magazyny w Rzeszowie wchodzą w skład sieci 430 terminali DB Schenker w Europie, idealnych do obsługi klientów z różnych branż.

Udostępnij